May 25, 2009

VS2010 – Modeling Project

Ve Visual Studiu 2008 nám přibyl Database project, Visual Studio 2010 obsahuje další nový typ projektu - Modeling project. Tento typ projektu umožňuje modelovat UML přímo se známého prostředí. Je součástí Visual Studia Architecture Edition.

May 22, 2009

VS 2010 – Start Page

První co po spuštění Visual Studio zaujme je přepracovaná stránka Start Page. Asi se někdo konečně zamyslel a pokusil se ji udělat použitelnější. Po krátkém zkoušení to zatím vypadá, že se to povedlo a Start Page by mohla být používanější než doposud.

May 20, 2009

VS 2010 beta 1 a .NET FW 4.0 beta 1

Ode dneška je volně dostupná ke stažení první beta verze připravovaného Visual Studia. První verze byla předpřipravena ve virtuálním počítači, nedalo se na ní prakticky pracovat, bylo to jen na rychlé prozkoumání. Skončil čas testování Windows 7 a nastává čas se prakticky seznámit s novou verzí IDE a koncepcemi .NETu.

May 14, 2009

Jsem certifikovaný vývojář!

Ode dnešního dne, jsem certifikovaný vývojář. Potvrdil jsem svoje vývojářské kvality a přehled v oboru! Jedná se o kopii, originál jsem dnes zapomněl v hospodě.

Certifikační program společnosti CST je velmi vyhledávaný a žádaný jak IT profesionály, tak i zaměstnavateli a společnostmi, poskytujícími řešení na platformě produktů Microsoft. Zkoušky z těchto produktů jsou ovšem velmi náročné, přičemž nejvhodnější přípravou na ně jsou oficiální výukové programy, které můžu doporučit i já.

May 8, 2009

Windows XP Mode ve Windows 7

Windows 7 umožnuje spuštění aplikací ve virtuálním módu. Prakticky to znamená to, že spustíte aplikace, které fungují na Windows XP ale neběží na Windows 7.